niedziela, 14 czerwca 2015

Burzowo!

Wczoraj przypadł termin comiesięcznego pokazu otwartego w OA Bukowiec. Dzień był parny i gorący, nawet wieczorem temperatura była wysoka. Na godzinę przed pokazem niebo pokryło się warstwą gęstych cirrusów a Sat24 pokazywał zbliżający się front burzowy. Niezrażeni i mający nadzieję rozstawiliśmy sprzęt. Również nieliczni goście liczyli na obserwacje. Niestety nawet sokole oko Marcina nie było w stanie wypatrzyć Wenus, Jowisza czy Saturna.


Krzysiek z Piotrkiem montują "moździerz" 16 cali :)

Bycie kanonierem to ciężka sprawa.A nóż coś widać.


Niestety nadzieje okazały się płonne i krótko po 22:30 towarzystwo ruszyło do domu. Ja z Piotrkiem zostaliśmy dłużej z nadzieją na fotki burzowe, gdyż od zachodu zbliżała się widoczna nad Łodzią strefa wyładowań. Przy okazji zauważyliśmy, że wybudowana obok stacja uzdatniania wody generuje olbrzymie LP. Moim zdanie OA jest na chwilę obecną spalone jako miejscówka. Szkoda.

Skromna lampka tuż za płotem.

Ostatecznie burza nadeszła i efektem jest kilka moich fotek błyskawic.
Jeszcze przed końcem burzy ruszyliśmy do domów. Tak zakończyliśmy dzień :)

3 komentarze:

 1. Witam serdecznie!
  Chciałabym zrobić prezent narzeczonemu, który jest amatorem astronomii. Chciałabym kupić mu teleskop, ale do dyspozycji mam tylko 200-250 zł. Mogliby Państwo polecić mi możliwie najlepszy sprzęt nie przekraczający podanej kwoty? Próbowałam sama coś wybrać, ale nie potrafię się odnaleźć w natłoku skomplikowanych dla mnie informacji. Będę wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Obawiam się, że w tej kategorii cenowej niczego sensownego się nie kupi. Aby spełniało oczekiwania to budżet musi być rzędu 1000-1500zł na początek. W tej kategorii cenowej co najwyżej jakieś średniej klasy lornetka wchodzi w rachubę. Ku przestrodze polecam zapoznać się z wpisem http://www.polskiastrobloger.pl/2014/07/jak-zle-wydac-oszczednosci-na-zakup-pierwszego-teleskopu.html .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do lornetki można zainteresować się http://militaria-shop.pl/produkt/lornetka-delta-optical-entry-10x50-do-1100-d?gclid=CjwKEAjwwtOsBRDdjZTbvYvTlzcSJADOY0DRtO2wMAGLmc0i2F-QMHJdoMAyrFs3fSVBcHywlzUZhxoCWzjw_wcB

   Usuń