sobota, 20 kwietnia 2013

Pokaz w Bukowcu

Dzisiaj odbył się pierwszy pokaz w OA Bukowiec prowadzony przez naszą nieformalną grupę Astromax. Pokaz ten był również istotny, gdyż był pierwszym zorganizowanym pokazem po śmierci Pawła i każdy z nas starał się aby wszystko wypadło jak najlepiej. Do Bukowca dotarłem z lekkim poślizgiem (awaria samochodu) ok 18:30. Jak zwykle Bukowiec powitał nas wspaniałym zachodem Słońca.

 
Ze mną przyjechali na pokaz Ania i Patryk jako pierwsi goście pokazu.

Jak widać pogoda nie była najlepsza ale pokaz w moim odczuciu był udany. Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Troszeczkę zapanowało chaosu pod koniec ale nie miało to wpływu na ogólną ocenę. Jeżeli chodzi o uczestników to w moim przypadku byli szczególnie zainteresowani informacjami dotyczącymi zakupu sprzętu astronomicznego. Padały pytania o różnicę między reflektorem a refraktorem, co lepsze, co się do czego nadaje. Padały też pytania bardziej konkretne np. o zakup okularów (jakie do czego) oraz ceny. Również gości interesowała możliwość robienia zdjęć,:czym, jak, jak podłączyć aparat to teleskopu, po co montaż. Nie omieszkałem zrobić mały pokaz astrofotografii Księżyca i myślę, ze to się gościom spodobało bo zebrała się grupa zainteresowanych.

Kombinuję na co by tu ustawić teleskop. Wybór niewielki  - albo Księżyc albo Jowisz, później pojawił się Saturn.(fot. T.Banyś)
 Jako grupa Astromax zapraszamy na kolejny pokaz 18 maja 2013 o godz. 21:00. Jednocześnie zapraszam do dołączenia do grupy na FB ( https://www.facebook.com/groups/oabukowiec/?fref=ts ).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz